Dünyanın en büyük alüminyum endüstrisi buluşması Aluminium Düsseldorf, 27-29 Eylül 2022 tarihleri arasında Düsseldorf, Almanya’da gerçekleşti.

Akpa Alüminyum, global arenadaki güçlü konumunu pekiştirmek ve potansiyel iş ortaklarıyla bir araya gelme amacıyla Alüminyum endüstrisi ve uygulama alanlarını kapsayan en önemli fuarlardan biri olan Aluminium 2022 Düsseldorf Fuarı’na katıldı.

Sürdürülebilir Ekonomi

Akpa Alüminyum Satış Direktörü Turgut Çalışkan “Yurt dışında büyüme ve global bir marka olma stratejimiz doğrultusunda yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Varlık gösterdi­ğimiz dış pazarlara daha fazla odaklanıp, pazardaki bilinirliğimizi daha da artırmayı hedefliyoruz. Güvenilirlik, esneklik ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olmamız ve müşteri odaklı çalışma anlayışımız sa­yesinde bugün 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleşti­riyoruz. Üretim süreçlerimizde sürdürülebilir ve kaynak-etkin bir ekonomiye geçişi destekliyoruz. Yenilikçi olma becerimiz, marka değerimiz, pazarlama ve iletişim yeteneklerimiz ile çok özel bir konuma sahibiz.” dedi.