Alüminyum sektörünün lider üreticilerinden olan Akpa Alüminyum, 1986 yılında İstanbul’da kuruldu. Kuruluşundan bugüne kadar sürekli gelişimi ve yenilikçiliği dikkate alan Akpa Alüminyum, yurtiçi satışın yanı sıra 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Kaliteli bir üretim hedefiyle alüminyum sektöründe standartların yükseltilmesine 35 yıldır öncülük eden Akpa Alüminyum, vizyonunu geliştiren alanlara, teknolojik Ar-Ge’ si, güveni, kalitesi ile tüm yeniliklere entegre olarak, her yıl genişleyen ihracatıyla, sektörün önde gelen firmalarından biridir.

Çağlayan’da yer alan Merkez binasında ürünlerin perakende satışı yapılmakta ve pazarlama faaliyetleri sürdürülmektedir. Köklü altyapısını geleceğe taşıyacak şekilde yapılandıran Akpa Alüminyum Ar-Ge ve Proje ekibi ile yeni sistemler geliştirmek için çalışmaktadır. Projelere özel çözümler sunmaktadır.

Müşterilerinin beklentisini analiz ederek; müşteri odaklı ürün geliştirme konusunda tecrübe sahibi olan Akpa Alüminyum, satış portföyünde yer almayan birçok ürünü tedarik edip müşterilerinin beklentilerini %100 karşılayabilmek için var gücüyle çalışmaktadır.

Akpa ailesi müşterilerinin; ürün kalitesi ve performans beklentilerini, yenilikçi anlayışıyla sürekli geliştirerek, müşteri memnuniyetlerini arttırmayı ilke edinmiştir.

Şirket ve çalışanları ile büyük bir aile olan Akpa Alüminyum; vizyonunu geliştiren alanlara, teknolojik Ar-Ge’ si, güveni, kalitesi ve misyonundan taviz vermeden, tüm yeniliklere entegre olarak, her yıl genişleyen ihracatıyla, sektöründe dünyadaki önemli Türk firmalardan biridir.

Akpa Alüminyum Üretim Kapasitesi

Günümüzde Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasında yer alan Akpa Alüminyum, ayrıca 2004 yılından beri Türkiye’nin En Çok İhracat Yapan İlk 1000 Firması arasında yer almaktadır

115.000 m²

Üzerine Kurulu Üretim Gücü

60.000 ton/yıl 

Alüminyum Ekstrüzyon Kapasitesi

35.000 ton/yıl 

Alüminyum Billet Döküm Kapasitesi

30.000 ton/yıl 

Alüminyum Eloksal İmalat Kapasitesi

35.000 ton/yıl 

Kapasiteli Dikey Toz Boya Tesisi,

1.500 ton/yıl 

Ahşap Desen Transfer Boya Kapasitesi

4.500.000 m²/yıl 

Alüminyum kompozit panel üretim tesisi ile
Sakarya’da faaliyet göstermektedir.