KALİTE VE GÜVENİN ADRESİ AKPA ALÜMİNYUM

İSO 500 ve TİM İlk 1000 İhracatçı listelerinde sürdürülebilir büyümelerini tescilleyen Akpa Alüminyum, yüksek kalite standartlarıyla tüm dünya için alüminyum üretip, ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.

Alüminyum profil ve kompozit panel üreticilerinden biri olan Akpa Alüminyum, 1986’dan beri hizmet verdiği sektörlerin güvendiği çözüm ortağı olarak marka bilinirliğini yükseltmeye devam ediyor.

Alüminyum Profil ve Alüminyum Kompozit Panel üretiminin yanında; mimari sistemler olarak nitelendirilen kapı-pencere, cephe, ofis bölme, dış mekân ve katlanır kapı-sürme sistemlerinin mevcut performanslarını artırarak, ihtiyaca yönelik yeni tasarımlar ile AR-GE çalışmalarını sürdürmektedir. Projelere özel geliştirilen sistemler tasarlayıp, uygulanması konusunda projelere özel çözümler sunmaktadır.

“5 kıtada 50’den Fazla Ülkeye İhracat”

Kaliteli üretim hedefiyle alüminyum sektöründe standartların yükseltilmesine öncülük etmektedir. Akpa ailesi müşterilerinin; ürün kalitesi ve performans beklentilerini, yenilikçi anlayışıyla sürekli geliştirerek, müşteri memnuniyetlerini arttırmayı ilke edinmiştir.

Forza Aksesuar

Akpa Alüminyum’un aksesuar konusundaki tecrübesini yansıtan FORZA markası sektörde aranılan güncel, ekonomik ve konforlu ürünlere duyulan ihtiyaca cevap vermektedir. Forza Aksesuar alüminyum mimari için yeni donanım çözümleri sunan bir markadır.

174.000 m²
Üzerine Kurulu Üretim Gücü
70.000 ton/yıl
Alüminyum Ekstrüzyon Kapasitesi
45.000 ton/yıl
Alüminyum Billet Döküm Kapasitesi
30.000 ton/yıl
Alüminyum Eloksal İmalat Kapasitesi
35.000 ton/yıl
Kapasiteli Dikey Toz Boya Tesisi,
1.500 ton/yıl
Ahşap Desen Transfer Boya Kapasitesi
4.500.000 m²/yıl
Alüminyum kompozit panel üretim tesisi ile
Sakarya’da faaliyet göstermektedir.