Sektörde Akpa Alüminyum ile yolları kesişen Asaf Alüminyum köklü ve üretici bir marka ile yola devam etmelerinin müşterilerine büyük bir artı değer kattığını ifade ediyor. Asaf Alüminyum müşteri odaklı yaklaşımlarının ve yenilikçi çözümlerinin başarılarındaki en büyük etkenler olduğunun altını çiziyor.
Asaf Alüminyum Serkan Şenocak ile Akpa iş birliği sürecinin nasıl başladığı, iş modelleri ve hizmetleri üzerine bir röportaj gerçekleştirdik.

Öncelikle sizi ve Asaf Alüminyum’u tanıyabilir miyiz?
2000 yılında alüminyum sektöründe başlayan maceramızı var. yani 23 yıllık alüminyum sektöründeki tecrübemiz ve deneyimimizi Asaf Alüminyum çatısı altında birleştirip, sunmak bize gurur ve onur vermektedir. İlkelerimiz olan güven, yenilikçi, sürdürebilirlik ve kalite anlayışımız yurtdışı ve yurtiçi müşterilerimizle güçlü bir bağ oluşturmuştur. Asaf alüminyum her konuda müşterilerinin çözüm ortağı olmuştur ve desteğini esirgememiştir. Türkiye’nin sektördeki gücünü ve güvenini dünya pazarı ile buluşturmuştur.

Akpa Alüminyum ile iş ortaklığı sürecinizden bahsedebilir misiniz?
Bizler için kaliteli ve güvenilir bir marka ile yola devam etmek, müşteri potansiyeli açısından büyük bir artı değer katıyor. Ayrıca her zaman ürünlerimizin arkasında olmamızın, gerek firmamız, gerekse Akpa Alüminyum tarafında bizlere başarı kattığını düşünüyoruz.

Satış öncesi ve satış sonrası sunduğunuz hizmetlerle müşteri memnuniyetini sağlama noktasında nasıl bir yol izliyorsunuz?
Bizler Avrupa, Orta Doğu ve Amerika kıtasındaki müşteriler için tercih edilen bir tedarikçi değil, alüminyum çözüm ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeden ulaşmayı amaç edindik. Ürünlerin ve hizmet kalitesinin devamlı ve geliştirilebilir olması başlıca prensibimizdir. Ve bu konuda çok hassasiyet göstermekteyiz. Bunu sağladığımız ölçüde hem ana markaya hem de kendimize ciddi bir değer katmış oluyoruz.

Akpa Alüminyum’un problem çözme ve işin sonuçlandırılması sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bilgi ve tecrübe para olarak geri dönüyor. Müşterilerimize hızlı geri dönüş sağlamayı başaran bir firma olarak Akpa ile olan iş birliğimizde hız ön plana çıkıyor. Bu doğrultuda Akpa’nın hızlı çözümleri ve geri dönüşleri bizim elimizi güçlendiriyor. Bizde aynı hızlı geri dönüşleri müşterilerimize sağlıyoruz. Bunların hepsi artı olmuş oluyor. Taleplere uygun ihtiyaca yönelik çözümler sunmayı sürdürmeye devam ediyoruz.

Son tüketicinin Akpa markasını tercih etme sebebiniz bizlerle paylaşabilir misiniz?
Geniş ürün yelpazesi sunabilmeyi başarması konuşa değinmek istiyorum. Dürüstlük, kalite ve güven değerlerine vurgu yapmak istiyorum. Her iki tarafla sağladığımız karşılıklı güvenin başarımızın en önemli unsurlarından birisi olduğunu düşünüyorum.

Teknolojik gelişmeleri takip edip hayatınıza nasıl entegre ediyorsunuz?
Alüminyum sektöründeki teknolojik yenilikleri en hızlı şekilde takip edip çalışanlarımızın eğitim ve kalitesini belirterek pazara üstün nitelikli, ekonomik, doğa ve insana dost ürünler sunarak müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürüyoruz.