AKPA ALÜMİNYUM İSO 500 LİSTESİNE YÜKSELDİ

Türkiye’nin hızla büyüyen alüminyum üreticisi Akpa Alüminyum; 2016 yılında gerçekleştirdiği yatırımlar ve faaliyetler sonucunda ülke ekonomisine yönelik sorumluluklarını yerine getirerek İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” raporuna hızlı bir yükseliş göstererek giriş yaptı.

Akpa Alüminyum hayata geçirdiği nitelikli ve sürdürülebilir büyüme sonucunda ISO 500 2016 yılı sıralamasında; 2015 yılına göre İSO İkinci 500 büyük sanayi kuruluşu arasındayken 57 basamak daha ilerleyerek 471. sıraya yükseldi.

İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl düzenli olarak hazırlanan “Türkiye’nin 500 Sanayi Kuruluşu – 2016” araştırma sonuçlarında da 2015 yılına göre 57 basamaklık bir yükseliş ile 471. sıraya yerleşen Akpa Alüminyum sürdürülebilir başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Akpa Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Çalışkan; ‘’ISO 500 sıralamasında önümüzdeki 5 yılda ilk 250 içerisinde yer alma hedefleri olduğunun altını çizerek; 2016 yılı sonuçları hakkında: “2011 yılından beri yönettiğimiz dönüşüm sürecinde, bugün geldiğimiz noktadan gurur duyuyoruz. Müşterilerimizin firmamıza ve ürünlerimize olan güveni sayesinde çalışanlarımızla birlikte büyük bir aile olarak bu başarıya hep birlikte imza attık. Gelişim ve yatırım stratejilerimiz doğrultusunda müşterilerimizden aldığımız güven, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle, gelecek hedeflerimize başarıyla ulaşacağımıza inanıyorum.  Birlik, beraberlik, inanç ve gayretle çalışan AKPA ALÜMİNYUM, yakaladığı bu başarıyla  sektörüne ve sektörünün geleceğine yönelik güvenilir adımlar atmaya devam edecek.’’