Akpa Alüminyum “Alüminyum Mimari Sistemler ve Yenilikçi Çözümler” seminerini Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Yükseliş salonunda öğrencilerle bir araya gelerek gerçekleştirdi.

Akpa Alüminyum Ar- ge & Proje Müdürü Mehmet Ali Uzun ve Ar-ge Uzmanı Murat Arslan tarafından gerçekleştirilen seminer sunumunda yüksek enerji verimliliğine sahip yeni nesil cephe sistemleri vurgulandı. Akpa Alüminyum’un konferans salonunda sergilediği cephe, sürme, kapı ve pencere mimari sistem kesit örnekleri öğrenciler tarafından incelendi.

Mimaride alüminyum kullanımı hakkında detaylı bilgileri öğrencilerle paylaştıklarını dile getiren Akpa Alüminyum Ar- ge & Proje Müdürü Mehmet Ali Uzun; “ Mimarlık öğrencileri yüksek ısı yalıtım değerlerine sahip yeni nesil sürme sistemlerimiz ile tanışmış oldu. Genç mimarlık öğrencilerle buluşarak sektörümüzün gelecek ve gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Akpa Alüminyum olarak başarının, insana yapılan yatırım ile sağlanacağının farkındayız. Bu vizyon anlayışından yola çıkarak  teknik kadromuz ile genç zihinlerin daima yanındayız. Dedi.