Akpa Alüminyum, üniversite iş birlikleri kapsamında bu yıl üç farklı üniversite de mimarlık ve mühendislik öğrencileriyle bir araya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikler, Akpa Alüminyum Ar-ge birimi tarafından geliştirilen yeni mimari sistemler ve uygulanan projeler hakkında bilgi verilen etkinlikte öğrencilere detaylı bir bakış sunma fırsatı tanındı.
Konuşmacı olarak yer alan Akpa Alüminyum Ar-Ge ve Proje Müdürü Mehmet Ali Uzun etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Genç yeteneklere yatırım yapmak, şirketimizin sürdürülebilir başarısının temel taşlarından biridir. Öğrencilerle gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, hem bizim için hem de genç yetenekler için karşılıklı öğrenme ve büyüme fırsatları yaratma amacını taşıyor. Sektördeki gelişmeleri paylaşmak ve genç profesyonellerle bir araya gelmek, geleceğe yönelik inovasyonu güçlendirmemize katkı sağlayacaktır. Öğrencilere sektördeki güncel gelişmeleri ve iş dünyasının dinamiklerini anlama fırsatı sunmak istiyoruz. Aynı zamanda Akpa Alüminyum olarak genç yeteneklere önem veriyoruz. Şirketimizin, geleceğin liderleri olarak gördüğü genç profesyonellere yönelik gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik, bilgi paylaşımını ve iş birliğini teşvik etmeyi amaçlıyor. Öğrencilerin sorularını yanıtlamak ve sektördeki gelişmeleri paylaşmak amacıyla interaktif bir platform oluşturuldu.” dedi.
Uzun, geleceğin liderlerini desteklemeye devam ederek, üniversitelerle iş birlikleri kapsamında genç yeteneklere yönelik benzer etkinliklere devam edeceğini belirtti.