Akpa Alüminyum, alüminyumun mimari uygulama alanlarında yetkin ve deneyimli işgücünün yetiştirilmesine destek vermeyi sürdürüyor.  Sistem testleri laboratuvarının sponsorları arasında yer alan Akpa Alüminyum ALUTEAM yetkilileri ile bir araya geldi.

Akpa Alüminyum AR-GE ve Proje birimi;  Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarını (ASTEL) ve ALKOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek ALUTEAM yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Akpa Alüminyum Ar-ge ve Proje Müdürü Mehmet Ali Uzun, Ar-ge Uzmanı Murat Arslan, Kurumsal iletişim Yöneticisi Duygu Çalışkan Aydın, Kurumsal iletişim Uzmanı Esra Çaka, ALUTEAM Kurumsal İletişim Koordinatörü Elif  Özbilek, İş Geliştirme Uzmanı Serdar EFE, İdari Amir Savaş Önder ve ASTEL Koordinatörü Talha Akyürek katıldı.

 

Toplantıda mimari sistemler geliştirmeye devam ettiklerini dile getiren Akpa Alüminyum Ar-Ge ve Proje Müdürü Mehmet Ali Uzun, “Kendisini ispatlamış bir üniversite olması, yerli ve milli duygularla, sistem testlerinde ASTEL bünyesinde akredite olarak alıp belgelendirilmesi, bize ve kullanıcıya inanılmaz şeffaflık ve güven verir. Kurumun Hava- su- rüzgar testlerinin yanı sıra yeni testler de ekleyecek olmaları sektörümüze olumlu yansıyacaktır diye düşünüyorum. Testi geçmiş ürün demek uluslararası alanda başarılı ve güvenilir, tercih edilebilir ürün demektir. Laboratuvarın bu anlamda da uluslararası başarılı olma yolunda adımlar attığını görmüş olduk. Bu yolculukta başarılarının devamını diliyoruz. Yetkin ve deneyimli işgücünün yetiştirilmesine olanak sağlayan ALKOP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sektörün ihtiyaç duyduğu kalifiye elemanları yetiştirme hedefiyle, alüminyum sektörünün gelecekteki beklentilerine yanıt vererek pozitif katkı sağlayacağını düşünüyorum.” dedi.