Akpa Alüminyum yüksek kalite standartlarıyla tüm dünya için alüminyum üretip, ihraç ederek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

 

İSO 500 ve TİM İlk 1000 İhracatçı Listelerinde sürdürülebilir büyümelerini tescillediklerini ifade eden Akpa Alüminyum Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Çalışkan   “İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2021 yılı araştırmasında 41 sıra yükselerek 342. sırada yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda Türkiye İhracat Meclisi tarafından her yıl açıklanan TIM İHRACAT 1000 listesinde 416’ıncı sırada yer alarak, sıralamada 144 basamak birden yükselmiş olmaktan dolayı gururluyuz.” dedi.

 

Akpa Alüminyum için gurur verici bir tablo olduğuna değinen Çalışkan;   “Akpa Alüminyum olarak kalite ve güvenin simgesi olmayı sürdürdüğümüz bir başarı yolculuğumuz var. Yaptığımız tüm işlere uzun dönemli bir perspektiften bakarak ilerlediğimiz yolda, ülkemiz ekonomisine katkı sağladığımız üretim ile sağlanan başarıyı da sürekli güçlendirerek geleceğe taşıyoruz.  Müşteri odaklı çalışma anlayışımız sayesinde bugün 5 kıtada 50 den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Üretim süreçlerimizde sürdürülebilir ve kaynak-etkin bir ekonomiye geçişi destekliyoruz. Yenilikçi olma becerimiz, marka değerimiz, pazarlama ve iletişim yeteneklerimiz ile çok özel bir konuma sahibiz. Sizlerle daha da anlam kazanan başarı yolculuğumuzda birlikte başarıyor ve birlikte güçleniyoruz. Başarı yolculuğumuzda bizleri yükseğe taşıyan değerli iş ortaklarımıza, çalışanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.