Akpa Alüminyum’un Sakarya’da yer alan üretim tesisi TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazandı. Covid-19 pandemisi kapsamında alınan önlemlere ek hijyen uygulamaları, çalışma ve üretim alanlarının uygunluğu, yemekhaneler, dinlenme alanları, servislerde yapılan düzenlemeler ve tüm paydaşların sağlığını önceliğe alan tedbirleriyle, Türk Standartları Enstitüsü’nün hazırladığı “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu”nda belirtilen tüm şartları sağlamayı başardı.

Güvenilirlik ve duyarlılık ilkelerine önem verdiklerini dile getiren Turgut Çalışkan; “Akpa Alüminyum olarak, üretim tesisimizde ve merkez ofisimizde hijyen önlemlerini en üst seviyede sağlıyoruz. Bu süreçte çalışanlarımız için; kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve motivasyonlarını arttıracak, online eğitim desteği vermekteyiz. Güncel bilgiler doğrultusunda çalışanlarımıza sürekli korunma yöntemleri ile ilgili bilgilendirmeler yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Covid19 ile mücadele döneminde iş modellerinin de hızlı bir şekilde dönüştüğüne şahit olduklarını belirten Çalışkan; bu dönüşüme ayak uydurmak için dijital teknolojilerdeki hızlı gelişimi takip ettiklerini dile getirdi.

Ve ekledi: “Yıllardır birlikte yürüdüğümüz, işbirliğimizi sürdürdüğümüz yol arkadaşlarımız ile değişimden korkmayan, yeniliğe ayak uydurabilen bir Akpa kültürü oluşturduk. Kültürümüze dijitalleşme sürecini de dahil ettik. 30 yılı aşkın deneyimimizin sağladığı birikim ile birlikte yol aldığımız bu yolculukta dijitalleşme ile bir değer yaratma hedefliyoruz. Aynı zamanda rekabet gücünün yüksek olmasını önemsiyoruz. Buradan hareketle yol arkadaşlarımızın rekabet gücünü arttırmak için dijitalleşme sürecinde destek olacak çalışmalar sürdürüyoruz.”

Çalışkan “Bu süreçte üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek adına üretim tesisimizde üst seviye tedbirleri uygulayarak üretime devam ediyoruz. ”dedi.