İş dünyasının renkli dünyasında, girişimcilerin ve iş sahiplerinin hikayeleri her zaman ilham verici olmuştur. Bu kez, yerel kültüre ve ekonomiye katkı sağlayan bir Akpa bayisinin kapıları aralandı. Güler yüzüyle ve ürünleriyle Ankara bölgesine değer katan bu girişimcinin hikayesini dinlemek istedik. Akpa Bayisi olmanın yolculuğunu ve deneyimlerini konuştuğumuz bu röportajla, iş dünyasındaki renkli dünyanın kapılarını aralıyoruz.
Alpena Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İnal ve ALPENA GRUP çatısı altında kurulan alüminyum ve aksesuar satış yapmayı sürdüren AÇM Alüminyum Genel Müdürü Erkan Cömert ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Alpena Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İnal AKPA Bayisi olma kararında hangi faktörlerin etkili olduğunu şu sözlerle dile getirdi: “AKPA’nın sektördeki güçlü ve saygın varlığı önemli bir etki faktörü oldu. Ürünlerinin yüksek kalitesi, geniş teklif yelpazesi ve teknik destek hizmetleri de kararımı büyük ölçüde etkiledi. AKPA’nın iş ortaklarına sağladığı pazarlama desteği de önemli hususlardı. Sonuç olarak, AKPA’nın sektör liderliği, ürün mükemmelliği ve ortaklarına sundukları destek bayi olma kararımı şekillendiren temel faktörlerdi.” İnal, AKPA markasının kendilerine kattığı değeri ise şu şekilde belirtti: “ AKPA markası işime önemli bir değer katıyor. Birincisi, müşterilere güvenilir ve yüksek kaliteli ürünler sunmamı sağlayarak işimin itibarını artırıyor. AKPA’daki teknik destek ekibi, karşılaşabileceğimiz ürünle ilgili sorunları hızla çözmemize yardımcı olur. Tüm bu yönler işimin büyümesine katkıda bulunuyor ve rekabet avantajı sağlıyor.”

İnal, Kapga Markası adı altında hizmet sağladıkları hareketli mimari sistemler ve otomasyon ürünlerine dikkat çekti. Yenilikçi mimari sistemler ile mekanlarda fonksiyonelliğini ve estetğini bir araya getirdiklerini belirtti. İnal, Mekanların hem görsel açıdan çekici hemde pratik kullanım sağlamasını hedeflediklerini ifade etti.

Akpa Alüminyum Proje Birimi tarafından Yıldız Bayi seçilerek tebrik edildiklerini dile getiren AÇM Alüminyum Yöneticisi Erkan Cömert başarılarında etkili olan AKPA’nın Güçlü Yönlerine şu sözlerle değindi: “AKPA Alüminyum, hem ürün kalitesinde hem de müşteri hizmetlerinde mükemmellik taahhüdü nedeniyle öne çıkıyor. Çeşitli endüstrilere ve uygulamalara hitap eden çok çeşitli alüminyum çözümleri sunma imkanı bize sağlanıyor. Bir bayi olarak, sağlıklı kar marjlarını korurken müşterilerinize rekabetçi fiyatlar sunmanıza olanak tanıyan rekabetçi fiyatlardan yararlanabiliyorsunuz. “

AKPA’nın problem çözme ve iş bitirme sürecini etkileyici bulduğunu dile getiren Cömert; “Bir sorun olduğunda, bunu sistematik ve verimli bir şekilde ele alıyorlar. Sorunu dikkatle dinler, hızlı bir şekilde değerlendirir ve iyi düşünülmüş çözümler sunarlar. İletişimlerindeki şeffaflığı takdir ediyorum – ilerleme ve çözüm için attıkları adımlar hakkında beni bilgilendirmeye devam ediyorlar. İşin tamamlanması açısından, son teslim tarihlerine uyarlar ve taahhütlerini yerine getirirler, projelerin veya görevlerin söz verildiği gibi tamamlanmasını sağlarlar. Müşterilerimize özel çözümler sunmaya, projelerine en uygun çözümü bulmalarına yardımcı olmaya öncelik veriyoruz. AKPA Alüminyum’da, kapsamlı bir alüminyum ürün ve çözüm yelpazesi mevcut olduğu için bizim için ayrıcalık sağlamış olur” şeklinde sözlerini tamamladı.