1999 yılında yolları kesişen Akpa Alüminyum’un ana bayilerinden Renksan 21 yıldır işbirliğini sürdürdüğü Akpa markasını tercih ediyor.

Renksan Alüminyum müşterilerine statik boya, alüminyum profil satış, alüminyum kompozit satış, alüminyum levha satış ve cnc makine parkuru, aksesuar satış olmak üzere geniş bir ürün yelpazesinde çözümler sunarak hizmet veriyor.

Akpa markasını tercih etmesinin nedenlerini ve Akpa ile uzun yıllar sürdürdükleri iş birliğinin sırlarının paylaşıldığı röportajda Renksan Kurucu Ortağı Hasan Yavuz Akpa Alüminyum’un çözüm üretme sürecine de değindi ve ekledi: “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Bayini yaşat ki firma yaşasın.”

Akpa bayisi olma kararınızda hangi faktörler etkili oldu?

Alüminyum sektöründe ilerlemek ve hizmet gösterdiğimiz bölgede liderlik hedefimiz olduğu için Akpa ürünlerini bünyemize kattık.

Akpa markasının size kattığı değeri nasıl ifade edersiniz?

-Bayi odaklı bakış açıları ve bizim hukukumuzu koruma adına yapılan çalışmaların çok anlamlı olduğunu ifade edebilirim. Değişen piyasa şartlarına hızlı adapte olarak; güven duygusunun oluşmasının fark oluşturduğu inancındayım. Akpa Alüminyum’un bize olan inancı ve bize aktardıkları bizi mutlu ediyor.

• Akpa Alüminyum’un iş yapış kültüründe sizi en çok etkileyen hangi özelliği oldu?

-Tek kelime ile ifade etmek gerekir ise; Doğru ürüne hızlı erişim.

• Akpa ile yaşadığınız unutamadığınız bir anınız var mı?

-2014 yılı sonunda yeni bir yapılanma sürecinde Akpa Alüminyum’un bize verdiği destek bizim için çok değerliydi.

• Son tüketicinin Akpa markasını tercih etme sebepleri sizce nelerdir?

– Akpa Alüminyum çözümler sunabilen bir marka. Müşterinin taleplerini karşılayabiliyor olması tercih edilebilirliliğini arttırıyor diye düşünüyorum. • Teknolojik gelişmeleri takip edip hayatınıza nasıl entegre ediyorsunuz? – Çağı takip etmek, gelişebilmek ve ilerleyebilmek için; teknoloji hayatımızda büyük önem taşıyor. Teknoloji gelişim hızı arttıkça bir çok sektörde etkileniyor ve bir dönüşüm başlıyor. Yaşanan değişimler dönüşmlere ayak uydurabilmek adına teknolojik gelişmeleri özellikle kurumsallık noktasında takip ediyoruz. • Son olarak Akpa’yı birkaç kelime ile özetlemeniz gerekirse o kelimeler neler olurdu? – Güven, özgüven, sadakat. • Akpa çalışanlarının tutum ve davranışlarını nasıl değerlendirirsiniz? – Akpa Alüminyum çalışanları büyük bir aile gibi. Tutum ve davranışlarındaki kurumsallık ve samimiyet hissediliyor. Eksiksiz ve kusursuz doğru iletişimin kurulması bizi mutlu ediyor.