#akpabayisiolmak nasıl? Bu sorunun cevabını merak ettik ve öğrenmek istedik.

Konya bayisi Aldo Metal Alüminyum Profil’in sahibi Serkan Bakum’un yolu Akpa Alüminyum ile bundan tam 12 sene önce kesişmiş. Bu 12 yıl boyunca Akpa Alüminyum’un gücünü her zaman hissettiklerini söyleyen Bakum, Akpa Ailesinin kendileri için sunduğu fırsatlardan çok memnun olduğunu ifade ediyor. Bakum ile iş hayatı, Akpa Alüminyum ile ilişkileri ve çok daha fazlasını konuştuğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız? Akpa Alüminyum ile iş birliği süreciniz kaç yılında başladı ?

Aldo Metal Alüminyum Profil, Alüminyum Kompozit Panel ve Aksesuar satışı gerçekleştirerek ticaret hayatına başladı. Akpa Alüminyum ile yollarımız 1995 yılında kesişti. Kendi işimi kurmadan önce Akpa Alüminyum markasını zaten biliyordum. Fabrika ziyaretinde üretim gücünü gördüğümde o gün Akpa Bayisi olmayı tercih edeceğimi anlamıştım. Hissettiğim güven ve fabrikanın üretim gücü Akpa bayiliğini tercih etmemde etkili oldu.

  • Akpa ile yollarınız nasıl kesişti? Hikayesini paylaşmanızı rica ederiz.

Konya’da işçilikten patronluğa uzanan bir hikayem var. Kendi işimi yapmak istiyordum. Akpa Alüminyum fabrikasını ziyaret etme imkanım oldu. Akpa’nın her koşulda biz bayilerine bir aile olduğumuzu hissettirmesi, hiç bir zaman bizi unutmaması ve yaşanan her türlü zorluktan hep beraber, omuz omuza verip çıkmamızı sağlaması bana her zaman ‘ İşte Akpa’nın Verdiği Güven ’ dedirtmiştir.

  • Akpa bayisi olma kararınızda hangi faktörler etkili oldu ?

Akpa Markası ve ürün kalitesi bizler için önemlidir. Akpa Alüminyum’dan aldığımız çalışma ahlakı ve düzenini biz de müşterimize sunuyoruz. Güven, üretim gücü gibi başlıca nedenleri sıralayabilirim.

Konya bölgesinde Akpa’nın gösterdiği kalite ve güveni bizde kendi bölgemizde göstermeye devam ediyoruz. Bölgemizde Akpa’nın kalitesini her zaman müşterilerimize hissettirdiğimizi düşünüyoruz.

  • Akpa markasının size kattığı değeri nasıl ifade edersiniz ?

Bizler için güçlü bir marka ile yola devam etmek, müşteri potansiyeli açısında büyük bir artı değer katıyor. Karşılıklı kurulan güven duygusu ve güçlü iletişimimiz başarımızın temel taşıdır. Akpa’dan aldığımız çalışma ilkelerini personelimize sunup benimsemelerini sağlamamız ve müşteri memnuniyetini ilk sıraya almamız, tercih edilmemizin en önemli nedenleri arasında yer alıyor. İş hayatında bizler için en önemli olan değer müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimiz memnun olduğunda zaten her şey yolunda demektir.

  • Akpa Alüminyum’un iş yapış kültüründe sizi en çok etkileyen hangi özelliği oldu ?

İhracatta başarılı olan Akpa Alüminyum sadece üretimi güçlü bir firma değil, aynı zamanda bir vizyonu olan firma. İş ahlakı ve dürüstlüğü, iş yapış kültüründe en çok etkileyen özelliğidir diyebilirim.

  • Son tüketicinin Akpa markasını tercih etme sebepleri sizce nelerdir ?

Müşteri güvenini kazanan bir marka olması diyebilirim. Müşterilerle etkili bir iletişim kurmanın yolu dürüstlük ve güvenden geçiyor. Her zaman ürünlerimizin arkasında olmamızın, gerek firmamız gerekse Akpa Alüminyum tarafından bizlere başarı kattığını düşünüyoruz. İşimize dört elle sarılırız. Sahada yaşadıklarımız ve gördüklerimizle, dürüstlükten ödün vermeden sıkı bir şekilde çalışırız.

  • Bayi olarak katkıda bulunduğunuz sosyal sorumluluk projeleri var mı ?

Eğitim imkanlarının iyileştirilmesi adına Okul projelerine destek olduğumuzu iletmek isterim. Bu sayede eğitimin önemine dikkat çekmek istemekteyiz.

  • Akpa’nın problem çözme ve işin sonuçlandırılması sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Personelimizin uzun yıllar bizlerle olmasında onlara sağladığımız konforlu ve inovatif çalışma ortamının önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Akpa Alüminyum çalışanları ile bir uyum içerisinde iş sürecimizi sürdürüyoruz. Bu ekip ruhuna oldukça önem veriyoruz. Ekip ruhu olduğunda çözülmeyecek problem, sonuçlanmayan bir iş süreci söz konusu olmuyor. Başarı grafiğimiz artmış oluyor.