İzmit Bayisi Ensar Alüminyumun yolu Akpa Alüminyum ile bundan tam 24 sene önce kesişmiş. Bu 24 yıl boyunca Akpa’nın Kalite ve Güvenini her zaman hissettiklerini söyleyen Ensar Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Harun Sarıdoğan , Akpa Alüminyum markasından  çok memnun olduğunu ifade ediyor. Sarıdoğan, iş hayatını, Akpa Alüminyum ile ilişkilerini ve çok daha fazlasını Akpa Bayisi Olmak yazı serimiz için anlattı.

 • Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

Firmamız 1996 yılında babam Ömer Sarıdoğan ve amcam Recep Sarıdoğan ortaklığı ile kurulan sonrasında ikinci jenerasyonu temsilen ben ve kuzenlerim ile devam eden bir aile şirketidir. Alüminyum doğrama, cephe giydirme, küpeşte, kompozit panel, polikarbonat ve bu ürünlerin tüm yan ürünlerinin ve aksesuarlarının toptancılığını yapmaktayız.

 • Akpa alüminyum ile iş birliği süreciniz kaç yılında başladı?

Akpa Alüminyum ile iş birliği sürecimiz yaklaşık 24 yıl önce 1999 yılında başladı.

 • Akpa ile yollarınız nasıl kesişti? Hikayesini paylaşmanızı rica ederiz.

Akpa Alüminyum Ekstrüzyon imalatına girmesi ile öncesinde ticaretimiz sonrasında gönül bağımız başladı.

 • Akpa bayisi olma kararınızda hangi faktörler etkili oldu?

Öncelikle direk üretici firma olması ile başladı. Fakat sonrasında ikili ilişkiler ve çözüm odaklı olması bizleri Akpa Alüminyuma daha fazla bağladı.

 • Akpa markasının size kattığı değeri nasıl ifade edersiniz?

Sadece üç kelime ile açıklayabilirim. Güç, güven ve kalite. 24 yılı aşkın bir bağımız olduğu bir firmayı sizlere birkaç kelime ile anlatmamız gerçekten çok zor. Ama şunu söyleyebilirim ki bizlere vermiş olduğu değer ve güven her şeyin başında gelmektedir.

 • Akpa Alüminyum’un iş yapış kültüründe sizi en çok etkileyen hangi özelliği oldu?

Ticaret de firmaların ortak özelliği her zaman kar etmektir. Ticaretin doğasında da zaten bu vardır. Fakat Akpa Alüminyumun iş doğasında diğer firmalardan ayıran en büyük özellik bayilerine vermiş olduğu değer ve saygıdır. İkili ilişkilerini diğer firmalara nazaran daha fazla önde tutarak gönülden bir bağ oluşturmasıdır.

 • Müşterilerinize ne gibi hizmet ve/veya ürün çözümleri sunuyorsunuz?

Firmamız Ensar Alüminyum olarak yakın zamanda taşındığımız yeni yerimizde daha fazla stok ve ürün çeşitliliği  anlayışı ile birlikte cephe sistemleri, mimari sistemler, ofis bölme sistemleri, cam balkon , küpeşte profilleri  ve bu ürünlerin yardımcı malzemelerinin yanı sıra kompozit levha ve polikarbon ürünlerinin toptan ve parekende satışını yapmaktadır.

 • Son tüketicinin Akpa markasını tercih etme sebepleri sizce nelerdir?

Son tüketici tarafından baktığımızda her zaman fiyat ve kalitenin ilk sırada yer aldığını görürüz. Bu iki eylemin sürekliği en önemli faktördür. Akpa Alüminyum’un biz değerli bayilerine bunu sürekli olarak sunması bizler ve son tüketiciler için bulunmaz bir nimettir.

 • Teknolojik gelişmeleri takip edip hayatınıza nasıl entegre ediyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz zaman diliminde teknolojinin dokunmadığı bir iş kolu kalmamıştır. Zaten firmaların sürekliliğinde en önemli faktörlerin başında yer alır. Bizde Ensar Alüminyum olarak iş ortaklarımızın yararına olacak her türlü yeniliği elimizden geldiğince sağlamaya çalışıyoruz.

 • Bayi olarak katkıda bulunduğunuz sosyal sorumluluk projeleri var mı?

Bölgemizde bulunan dernekler vasıtası ile eğitim ve sosyal yardım projelerinde çalışmalarımız olmaktadır.

 • Akpa’nın güçlü yönleri nelerdir?

Ticari açıdan baktığımızda ürünlerindeki fiyat ve kalite sürekliliği başta gelmektedir. Ama Akpa Alüminyum’u güçlü kılan bayileri ile kurmuş olduğu güçlü bir bağdır.

 • Akpa çalışanlarının tutum ve davranışlarını nasıl değerlendirirsiniz?

Akpa Alüminyumda ki çalışma arkadaşlarımızda içinde bulundukları firmanın anlayış ve kültürlerini aynı şekilde bizlere ileten çok değerli iş arkadaşlarımızdır.

 • Akpa’nın problem çözme ve işin sonuçlandırılması sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sektörümüzde en hızlı geri dönüş ve çözüm odaklı çalışan firmaların başında Akpa alüminyum gelmektedir. Buda bizi fazlası ile mutlu etmektedir.