İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin TECDELİOĞLU ve İDDMİB Yönetim Kurulu Üyesi olan Akpa Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanımız Şevket ÇALIŞKAN; GALSİAD Heyetini ağırladı.

 

GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin KIRBOZ, GALSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Murat ÇIĞLI, GALDİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kerem YILMAZ, GALSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ali BAKANER ve Yaşar YEREKABAN ile Mehmet DİŞİKARA ve Bülent ÇİVİCİ’den oluşan GALSİAD heyeti, İDDMİB tarafından ağırlandı.  Gündemdeki konular ile sektörü bekleyen gelişmelerin ele alındığı ziyaretle GALSİAD’ın sektörün gelişimine yönelik attığı öncü adımların önemi vurgulandı.

 

Sektörün Geleceğine Projeksiyon Tutuldu

 

Ziyarette alüminyum sektörünün tüm paydalarını buluşturan, proje ve etkinlikleriyle alüminyumun ticari faaliyetlerine değer kazandıran GALSİAD’ın sektörün sorunlarına cevap veren yönüyle çözüm merkezi konumunun altı çizildi. Yeşil Mutabakat karbon ayak izi konusunda gelinen son durum, üretim süreçlerinde kalifiye personel konusu, geri dönüşüm sürecinde sektörün geldiği son nokta, teknolojik gelişmelerin masaya yatırıldığı ziyarette, sektörün sorunları üreticilerin penceresinden ele alındı. Türkiye’nin alüminyum üretimi ve ham madde temininde dünyadaki konumunun yükseltilmesine yönelik atılması gereken adımların gündeme geldiği ziyarette, sektörün gelecek hedeflerine projeksiyon tutuldu.